<< na začátek | < předchozí   | ... 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50
17.03.2013 jaRní Svezení - 2. ročník

jaRní Svezení - 2. ročník
Neděle 17.3. - minus stupně ráno a ještě silnější led v zátoce, ale také další slunečný a tentokrát i větrný den - to byl druhý závodní den. Závodníci si nemohli na nedostatek větru stěžovat. V průměru foukalo 6 m/s a nárazy dosahovaly až 13,5 m/s. Závodníci si užívali svižné ježdění a ani posádka nováčků - Vojta na kormidle a Jirka na kosatce -se silného větru nezalekla a závod se ctí dokončila. Během dopoledne závodníci zvládli 5 jedno až tříkolových rozjížděk. Závodní komise se překonávala a z větrných podmínek vytěžila maximum. Po přestávce na oběd a zahřátí, byla odstartována dálková plavba. Závodníky doprovázela kromě člunů HZS, rozhodčích a jury také vyhlídková loď pro rodiče a fandící diváky. Akce, kterou jsme zvyklí vídat spíše na zahraničních regatách, se setkala s velmi pozitivním ohlasem ze strany doprovodu závodníků.
Závod byl přes pesimistické předpovědi některých skeptiků opravdu příjemným jarním svezením a závodníci i rodiče odjížděli spokojení a to byl také hlavní cíl celého pořadatelského týmu, kterému tímto děkujeme. Děkujeme též sponzorům závodu Pražské Benátky, Moje-hospodyne.cz a ProYachting . Bez jejichž přispění by nebyl program závodů tak bohatý. Dík za podporu patří i vedení našeho klubu.
Galerie: http://hkabova.zonerama.com/Album/84703 Hk

16.03.2013 jaRní Svezení - 2. ročník

jaRní Svezení - 2. ročník
Sobota 16.3. - minus 8 stupňů v 6 hodin ráno, minus 5 v 7,30. Krásný slunečný den a slabý proměnlivý vítr - to vše byl první závodní den pod Vyšehradem v ČYKu. Závod jehož 1. ročník byl vypsán pouze pro mládež na lodích RS Feva, přilákal tento rok i další závodníky na skiffových lodích.
Předběžně přihlášeno bylo původně 11 lodí RS Feva a 5 lodí startujících se společné skupině. Výrazné ochlazení v minulém týdnu si vybralo svoji daň v podobě nemocí mladších závodníků. Na startovní listině se nakonec objevilo 8 lodí RS Feva a 5 dalších lodí.
Absence větru jízdy chtivým závodníkům a rozhodčím radost nedělala, ale našel se tak čas na promítání zajímavých snímků ze zahraničních regat a na velmi užitečný trénink podávání protestů a schopnosti formulovat a obhájit je před protestní komisí.
Po obědě za příjemné teploty, ale bohužel nestálého větru vyjeli závodníci na vodu. Rozjížďku se nakonec odjet nepodařilo, ale závodníci se alespoň po zimě rozhýbali. Pokud vyjde předpověď větru na neděli, bude se trénink hodit. Čerstvý vítr s nárazy přes 10 m/s dává naději zajímavým závodním zážitkům.
Galerie fotografií najdete na: http://hkabova.zonerama.com/Album/84703
Výsledky:
http://www.sailing.cz/zavody.php?ctl=131102&sezona =2013&lod_t=45&nazev_lt=RS%20Feva

16.12.2012 Vánoční posezení závodníků, rodičů a trenérů RS Feva

Vánoční posezení závodníků, rodičů a trenérů RS Feva
Dnes odpoledne se v klubu sešli k vánočnímu posezení závodníci, rodiče a trenéři RS Feva. Hned po příchodu závodníci malovali perníčky ve tvaru plachetniček, kterými si pak ozdobili stromeček.
Pozvání na posezení přijal i předseda klubu Jan Šilhavý, který po zahájení společenského odpoledne k závodníkům a rodičům krátce promluvil.
Po setmění sešli všichni členové týmu k vodě a pustili si skořápkové lodičky se svíčkami. Romantické podívanou sledovali z balkonu také rodiče. Pouštění lodiček přišel sledovat i bobr, který se ubytoval během léta v klubu. Svojí přítomností ještě zpestřil už tak hezkou podívanou na lodičky plující na pozadí osvětleného panoramatu Prahy.
Po návratu do tepla si každý ze závodníků našel pod stromkem dárek.
Vánoční překvapení bylo sponzorským darem rodiny Burski. Kvalitní termosky na loď udělaly závodníkům radost.
Na závěr si všichni prohlíželi fotky z rodinných alb, které členové týmu přinesli.
Čtyři hodiny utekly jako voda a okolo osmé večer si všichni ještě jednou popřáli hezké svátky a pomalu se začali rozcházet.
Příjemnou atmosféru celého odpoledne krásně popsal na Facebooku Tadek a své dojmy zakončil větou: "My jsme ČYK!!!"
Fotofalerie: http://hkabova.zonerama.com/Album/67089

<< na začátek | < předchozí   | ... 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50