Základní informace:Jachting pro děti a mládež v centru Prahy

O výcviku

Do výcviku ve třídě RS Feva přijímá Český Yacht Klub děti od 8-10  let. Výhodou této lodní třídy však je, že i začátečník ve věku 13-15 let se může ihned zapojit v týmu. RS Feva umožňuje kombinaci velký nezkušený kosatník a malý zkušenější kormidelník. Tato praxe u jiných lodí pro mládež není z konstrukčního hlediska možná.
Tréninky RS Feva jsou každé úterý od 16 do 19 hodin. Od dubna do října probíhají tréninky na vodě, od listopadu do března se věnujeme posilování pod vedením zkušeného trenéra ( v současné době od 16 do17,30 hodin) a teorii většinou v čase od 18 do 19,30 hodin - dle dohody. Teorie bývá pro nováčky a zkušenější závodníky vedena odděleně (místo a čas je stejný).
V letní sezoně se týmy účastní přibližně 20 závodů - vždy sobota a neděle. 4 až 7 závodů se koná v Praze - na jaře a na podzim. Na ostatní závody se vyjíždí na Lipno, Nechranice, Nové Mlýny nebo Velké Dářko. Soustředění jsou pořádána 2 x až 4x roce.
Od roku 2014 je tým v rámci Českého Yacht Klubu zařazen do systému dotací pro mládež, což znamená mimo jiné i velmi příznivé ceny za soustředění.
Závodníci mají možnost vyjet na mezinárodní závody či soustředění - Itálie, Španělsko i další státy. Dále naši zkušenější závodníci vyjíždějí na mistrovství Evropy a světa.

Co poskytuje klub

Klub poskytuje mladým členům klubu (žactvo a dorost) motorové čluny pro trénink a záchranu, 2 - 3 vleky na přepravu lodí. Třída RS Feva disponuje v současné době 7 soukromými loděmi.
Dále je k dispozici zázemí klubu. Každý člen má skříňku na osobní věci. Materiál přidělený k lodi se ukládá do depozitáře v loděnici.
Závodníci jsou vedeni zkušenými trenéry s třicetiletou praxí v součinnosti s mladými trenéry, kteří ještě před několika lety sami závodili na Cadetu a i v současné době aktivně závodí na Fireballu či moderních skiffových lodích. Tato kombinace se v posledních letech velmi osvědčila.

V klubu je možné si ve dnech určených pro závody a tréninky zakoupit občerstvení nebo teplý oběd.

Co poskytují rodiče závodníka

Rodiče v součinnosti s trenéry doprovázejí děti na závody (obvykle se domluví na začátku sezony, jak se budou střídat) a vozí přívěsy s loděmi. Přívěs není těžký - 1 loď váží přibližně 60 kg.

Rodiče hradí náklady spojené s cestou na závody, ubytování a startovné.

Pokud mají zájem, zúčastňují se s dětmi různých akcí klubu. Podle svých časových možností se mohou účastnit brigád v klubu. Nad určitý počet odpracovaných hodin jsou brigády bonifikovány odečtem z ročních příspěvků. Rodiče mohou a nemusí být členy klubu.

Co potřebuje závodník

Vybavení závodníka

Základní: kvalitní certifikovaná záchranná vesta, obuv do lodě - nejlépe neoprenová, nepromokavé oblečení - kalhoty a bunda.

Doplňkové: suchý oblek, neopren, funkční prádlo.

Co má umět mladý zájemce o přijetí

Děti by měly umět plavat nebo se alespoň nebát vody.

Co zaplatíte v roce 2016

Ročně, v případě přijetí člena po 1.7., je příspěvek za výcvik a příspěvek            do fondu lodí v tomto roce  50%:

1. část:

splatnost 30.1.v daném roce

příspěvek do fondu lodí                                                  6500,-Kč/rok

Na konci roku v případě zůstatku, určí rodiče společně s trenéry,

k čemu budou peníze použity.

Tento příspěvek neplatí majitelé lodí, protože jejich příspěvek je nákup lodě.

Závodníci, kteří mají jachting jako doplňkový sport a absolvují cca  9 závodů ročně  platí                                                                    500,- Kč / závod

Zde je příspěvek splatný při podání přihlášky k závodu.

2. část:

splatnost 15.3.v daném roce

členský příspěvek pro žáka (do 15 let)                             1200,-Kč/rok

členský příspěvek pro žáka (nad 15 let)                           2000,-Kč/rok

příspěvek za výcvik (poh. hmoty, údržba člunů, přívěsů...) 3000,-Kč/rok

příspěvek ALT (Asociace lodní třídy RS Feva)                    500,-Kč/rok

Členové týmu, kteří mají jachting jako doplňkový sport a nemohou se z vážných důvodů účastnit pravidelných tréninků, mohou být na dobu 1 roku zproštěni platby "příspěvku za výcvik". Podmínkou je absolvování alespoň 1 soustředění na lodi RS Feva ročně.

Veškeré finance jsou rodičům členů týmu po celý rok k dispozici on-line - viz záložka:  Formuláře a další on-line dokumenty - Feva finance 2016

Zájemcům o členství v týmu RS Feva jsou umožněny před podáním přihlášky   2-3 zkušební tréninky.